תיאורי מקרה 
הגיע אליי צ. בהמלצת אשתו לטיפול בבעיית כתף.

כשנכנס במבוכה לקליניקה לראשונה ,ציין בפניי שמעולם אישה לא נגעה וטיפלה בו מלבד אשתו

הרגשתי את המבוכה שהגיע אתה ואולי הגיע אליי רק מפני שאשתו האיצה בו ובתוך תוכו היה לו ספק אם אצליח לקדם אותו .

התחלתי את הטיפול כשההתייחסות שלי הייתה רק ברמה הפיזית, התייחסות לכתף ,לטרפזיוס ולצוואר ,ידעתי בתוכי שאין כרגע "מקום" לשיחות עומק רגשיות , הבנתי שאני צריכה לתת לו זמן, לא רציתי להאיץ ולגרום לו להירתע, תפיסת העולם של אנשים פרקטיים היא טיפול "פרקטי" ולכן זה מה שהבאתי לטיפול.

לאחר 2 טיפולים , לא ראיתי התקדמות, הכתף הייתה "קפואה" ,לא הייתה תנועתיות וכל תזוזה הייתה מלווה בכאב חד.

הבנתי שאני צריכה להתקדם, שיתפתי את צ. שכנראה יש כאן משהו רגשי שמאוד מעכב ושכתפיים משקפות: תעופה , תנועה ,התפתחות ומה שאני חווה שמשהו בכל זה בדיסהרמוניה וגורם לו לעצירה ! ועד שלא נפרום את הסוגיה ,הכתף תמשיך לקפוא ולא לזוז. 

דבריי נגעו ב צ. והוא התחיל לגולל בפניי סיפור אישי שקשור בעבודה ובתפקיד שהוא צריך להחליט לגביו.

סיכמנו שהוא צריך להגיע להחלטה פנימית ולבחירה ,בתוכו הוא ידע שיש קשר בין המקום הפיזי לרגשי. הטיפול הסתיים והוא הלך לדרכו.

למחרת הטיפול , אשתו מתקשרת אליי נרגשת כולה .....צ. הגיע להחלטה לגבי המשרה שלו ,החלטה שהייתה מגובה בפנימיות שלו והוא היה שלם אתה!

 36 שעות אחריי הכתף זזה !

כמובן שהמשכנו לטפל עוד טיפול ,שניים בכתף כדי להחזיר אותה לתפקוד מלא , אבל כאן כבר התהליך היה קצר ,מגובה וראינו תוצאות מהירות.

א' הגיע אליי לקליניקה כשהוא בקושי הולך ותמיכה פיזית של בנו, הוא בשנות ה 60 לחיו , מושבניק, עובד עבודה פיזית וסובל מעודף משקל.

כשנכנס לקליניקה אי אפשר היה להתעלם מנפיחות מופרזת ואדמומיות קשה שנכחה מכפות הרגליים ועד הברכיים כשהוא נתמך בבנו

לדבריו כואב לו הגב בעקבות מאמץ פיזי.

מבדיקה שערכתי, נראה כי בנוסף לנפיחות ברגליים, ישנה הקרנה צידית של כאב לרגל שמאל והקרנה מפשעתית. באבחנה הסקתי שזה בלט דיסק גב תחתון  וכך גם טיפלתי למרות שלא הייתה לי אבחנה של MRI שאימתה את זה.

כששאלתי את א. לגבי ההתנהלות שלו עם התזונה , מה הוא אוכל ? ובאיזו תדירות? התברר לי שמאחר והוא כל היום בנסיעות מחוץ לבית ,הוא נוהג לקחת אתו בצידנית כל בוקר כשהוא יוצא ליום עבודה ,צידנית מלאה בפירות לכל היום וזה מה שהוא אוכל עד הערב , לדבריו ,כי זה הכי "נגיש"

המלצתי להוסיף מזונות חמים ולהוריד משמעותית את כמות הפירות למקסימום 3 ביום, שכן הפירות מלאים בסוכר ובהגדרה הם אוכל קר.
הסברתי לו שתזונה כזו גורמת לחולשת טחול, שתפקידו להחזיק נוזלים וכלי דם במקומם.

באכילת פירות בלבד, א' מזין את עצמו בתזונה שלא תומכת , כמו רכב שמקבל דלק לא תואם ומכיוון שהטחול יצא מאיזון , הוא לא מצליח להחזיק את הנוזלים וכלי הדם במקומם ומשם הנפיחות והאודם ברגליים שכן הם צונחים לרגליים.

הרפואה הסינית לא תומכת באכילה מרובה של מזונות קרים ומוצרי חלב אלא באיזון ובשילוב מזונות חמים המחזקים את הטחול, כגון: בטטה, דלעת, גזר (הטחול אלמנט האדמה מתחזק מתוך מזונות שתואמים את צבע האדמה).

     

א' לא היה מודע להשפעה של התזונה על גופו ,אבל מאוד התחבר להסברים שלי והחליט לשנות תזונה בהתאם להמלצות שנתתי לו.

כבר לאחר שבוע של הקפדה על תזונה נכונה, הנפיחות ברגליים ירדה משמעותית.

כמו כן המלצתי לא' ללכת לבדיקת MRI, ואכן בבדיקה נמצא שיש לו בלטים בגב תחתון , הכאב והקושי בתפקוד פחתו משמעותית בזכות הטיפולים (דיקור קוריאני, שיאצו, קיו שיאצו ותאילנדי) לצד תרגילי הבית שקיבל ממני וביצע בהתמדה, מצבו של א' השתפר מאוד בריאותית, הוא ירד במשקל, כאבי הגב פחתו

כמו כן כאבי הברכיים שהושפעו מהעודף משקל

 

ל. מטופל מתוחזק המגיע לטיפולים אצלי בקליניקה באופן קבוע, נסע לטיול בתאילנד .

במהלך החופשה , מעט לפני שחזר, החליט ללכת לקבל עיסוי תאילנדי בבית ספא נחשב ולגיטימי באזור, הוא בחר מטפלת בכירה ומנוסה (שם הידע המקצועי עובר מאם לבת).

הוא קיבל טיפול מאוד אקטיבי המשלב טכניקות מועצמות ואקטיביות.

כשתיאר לי את הטיפול הוא תיאר שהיא קיפלה אותו ועשתה המון מניפולציות... הטיפול כאב ,אבל הוא חשב שככה צריך להיות ושהוא ירגיש טוב.

כשחזר מספר ימים אחרי הטיפול לארץ , הרגיש כאב ואי נוחות משמעותית בגב , בקושי דרך על רגל שמאל וחש קושי וכאב בהטלת שתן .

כשהלך לרופאת המשפחה, אובחנו בלטים בגב תחתון ופגיעה בצינור השלפוחית .

במשך תקופה טיפלתי בו בכדי לאזן ולהחזירו למצב שבו יוכל לתפקד כרגיל עם הגב.
זו הייתה עבורו למידה משמעותית ,לא לתת את גופו לעיסוי ומניפולציות שלא תואמות לו כשהן ללא אבחנה מקצועית וטיפול והוליסטי הקשוב לגוף המטופל .