top of page
2512996.jpg

הגיע אליי צ. בהמלצת אשתו לטיפול בבעיית כתף.

כשנכנס במבוכה לקליניקה לראשונה ,ציין בפניי שמעולם אישה לא נגעה וטיפלה בו מלבד אשתו

הרגשתי את המבוכה שהגיע אתה ואולי הגיע אליי רק מפני שאשתו האיצה בו ובתוך תוכו היה לו ספק אם אצליח לקדם אותו .

התחלתי את הטיפול כשההתייחסות שלי הייתה רק ברמה הפיזית, התייחסות לכתף ,לטרפזיוס ולצוואר ,ידעתי בתוכי שאין כרגע "מקום" לשיחות עומק רגשיות , הבנתי שאני צריכה לתת לו זמן, לא רציתי להאיץ ולגרום לו להירתע, תפיסת העולם של אנשים פרקטיים היא טיפול "פרקטי" ולכן זה מה שהבאתי לטיפול.

לאחר 2 טיפולים , לא ראיתי התקדמות, הכתף הייתה "קפואה" ,לא הייתה תנועתיות וכל תזוזה הייתה מלווה בכאב חד.

הבנתי שאני צריכה להתקדם, שיתפתי את צ. שכנראה יש כאן משהו רגשי שמאוד מעכב ושכתפיים משקפות: תעופה , תנועה ,התפתחות ומה שאני חווה שמשהו בכל זה בדיסהרמוניה וגורם לו לעצירה ! ועד שלא נפרום את הסוגיה ,הכתף תמשיך לקפוא ולא לזוז. 

דבריי נגעו ב צ. והוא התחיל לגולל בפניי סיפור אישי שקשור בעבודה ובתפקיד שהוא צריך להחליט לגביו.

סיכמנו שהוא צריך להגיע להחלטה פנימית ולבחירה ,בתוכו הוא ידע שיש קשר בין המקום הפיזי לרגשי. הטיפול הסתיים והוא הלך לדרכו.

למחרת הטיפול , אשתו מתקשרת אליי נרגשת כולה .....צ. הגיע להחלטה לגבי המשרה שלו ,החלטה שהייתה מגובה בפנימיות שלו והוא היה שלם אתה!

 36 שעות אחריי הכתף זזה !

כמובן שהמשכנו לטפל עוד טיפול ,שניים בכתף כדי להחזיר אותה לתפקוד מלא , אבל כאן כבר התהליך היה קצר ,מגובה וראינו תוצאות מהירות.

א' הגיע אליי לקליניקה כשהוא בקושי הולך ותמיכה פיזית של בנו, הוא בשנות ה 60 לחיו , מושבניק, עובד עבודה פיזית וסובל מעודף משקל.

כשנכנס לקליניקה אי אפשר היה להתעלם מנפיחות מופרזת ואדמומיות קשה שנכחה מכפות הרגליים ועד הברכיים כשהוא נתמך בבנו

לדבריו כואב לו הגב בעקבות מאמץ פיזי.

מבדיקה שערכתי, נראה כי בנוסף לנפיחות ברגליים, ישנה הקרנה צידית של כאב לרגל שמאל והקרנה מפשעתית. באבחנה הסקתי שזה בלט דיסק גב תחתון  וכך גם טיפלתי למרות שלא הייתה לי אבחנה של MRI שאימתה את זה.

כששאלתי את א. לגבי ההתנהלות שלו עם התזונה , מה הוא אוכל ? ובאיזו תדירות? התברר לי שמאחר והוא כל היום בנסיעות מחוץ לבית ,הוא נוהג לקחת אתו בצידנית כל בוקר כשהוא יוצא ליום עבודה ,צידנית מלאה בפירות לכל היום וזה מה שהוא אוכל עד הערב , לדבריו ,כי זה הכי "נגיש"

המלצתי להוסיף מזונות חמים ולהוריד משמעותית את כמות הפירות למקסימום 3 ביום, שכן הפירות מלאים בסוכר ובהגדרה הם אוכל קר.

א.הבין שהתזונה לו מדויקת לו והחליט לקבל את ההמלצה שלי,הוסיף אוכל חם לתפריט שלו והוריד את כמות הפירות.במפגשים הבאים אתו ראיתי שהנפיחות ברגלים יורדת משמעותית בזכות התזונה,טיפלתי גם בבלט והייטבתי אתו הוא כבר יכל להתהלך בלי הקרנה לרגל ובצורה יציבה .האבחנת mri אמתה בלט בגב תחתון ,אבל א. כבר הרגיש הרבה יותר טוב וממשיך לתחזק את עצמו בטיפולים.

17853838.jpg
ךLAVANDER-05.png

סיפורים מהקליניקה

3705158.jpg

ל. מטופל מתוחזק המגיע לטיפולים אצלי בקליניקה באופן קבוע, נסע לטיול בתאילנד .

במהלך החופשה , מעט לפני שחזר, החליט ללכת לקבל עיסוי תאילנדי בבית ספא נחשב ולגיטימי באזור, הוא בחר מטפלת בכירה ומנוסה (שם הידע המקצועי עובר מאם לבת).

הוא קיבל טיפול מאוד אקטיבי המשלב טכניקות מועצמות ואקטיביות.

כשתיאר לי את הטיפול הוא תיאר שהיא קיפלה אותו ועשתה המון מניפולציות... הטיפול כאב ,אבל הוא חשב שככה צריך להיות ושהוא ירגיש טוב.

כשחזר מספר ימים אחרי הטיפול לארץ , הרגיש כאב ואי נוחות משמעותית בגב , בקושי דרך על רגל שמאל וחש קושי וכאב בהטלת שתן .

כשהלך לרופאת המשפחה, אובחנו בלטים בגב תחתון ופגיעה בצינור השלפוחית .

במשך תקופה טיפלתי בו בכדי לאזן ולהחזירו למצב שבו יוכל לתפקד כרגיל עם הגב.
זו הייתה עבורו למידה משמעותית ,לא לתת את גופו לעיסוי ומניפולציות שלא תואמות לו כשהן ללא אבחנה מקצועית וטיפול והוליסטי הקשוב לגוף המטופל .

bottom of page